Gelieve de bijsluiter van het product aandachtig te lezen, indien bijwerkingen contacteer uw arts.
De werkzame stof (die ervoor zorgt dat dit geneesmiddel werkt) is ibuprofen, een niet-steroïdale ontstekingsremmende (NSAID) pijnstiller.
Nurofen voor Kinderen 100 mg wordt gebruikt bij kinderen van 7 tot 12 jaar die 20 tot 40 kg wegen om milde tot matige pijn te verlichten. Nurofen voor Kinderen 100 mg verlaagt ook de koorts.
Wordt de klacht van uw kind na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.
Gebruik dit geneesmiddel altijd precies in zoals in deze bijsluiter wordt beschreven of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
Nurofen voor Kinderen 100 mg is voor oraal gebruik.
De capsules moeten worden gekauwd voor ze worden doorgeslikt. Water is niet nodig.
Dit geneesmiddel mag alleen gedurende een korte tijd worden gebruikt.
De laagste effectieve dosis moet worden gebruikt voor de kortste periode die nodig is om de symptomen te verlichten. Als u een infectie hebt, raadpleeg dan direct een arts als de symptomen (zoals koorts en pijn) blijven bestaan of erger worden (zie rubriek 2).
Geef Nurofen voor Kinderen 100 mg niet aan kinderen jonger dan 7 jaar of kinderen die minder dan 20 kg wegen.
De geadviseerde dosering is:
Bij kinderen wordt ibuprofen gedoseerd afhankelijk van het lichaamsgewicht, in de regel 5 tot 10 mg / kg lichaamsgewicht als één enkele dosis tot maximaal 20 - 30 mg / kg lichaamsgewicht als de totale dagelijkse dosis.
Lichaamsgewicht van het kind (kg) Leeftijd (jaar) Eén dosis Maximale dagelijkse dosis
20-29 7-9 200 mg ibuprofen (= 2 capsules) 600 mg ibuprofen (= 6 capsules)
30-40 10-12 300 mg ibuprofen (= 3 capsules) 900 mg ibuprofen (= 9 capsules)
De doses moeten ongeveer om de 6 tot 8 uur worden gegeven, (of met een minimum van 6 uur tussen elke dosis) indien nodig.
WAARSCHUWING: Overschrijd de aangegeven dosis niet.
Indien dit geneesmiddel langer dan 3 dagen nodig is of indien de symptomen verergeren, contacteer dan uw arts.